Четвер, 25.02.2021, 22:12

СЗШ №68 м. Львова

Будьте пильні

На львівських ринках підліткам вільно продають суміш насваю, – розслідування ZIKу

У Львові насвай – речовину, що після вживання на декілька хвилин вводять людину в стан ейфорії, можна без особливих перешкод купити на ринках у продавців спецій. Їхніми клієнтами є, здебільшого, старшокласники та дилери, які потім продають цю отруту поблизу навчальних закладів. Правоохоронці наразі лише розводять руками,бо цю речовину в Україні не кваліфікують як наркотик.

Насвай – гранульована суміш темного кольору з гашеного вапна, тютюну та курячого посліду. В Азії, на батьківщині наркотика, це буквально означає: «насипай». А тепер це слово щодня чути і від українських школярів. Ціна одного пакетика насваю становить 35 гривень, тому купити дурман для школярів нині не проблема. Саме через дешевизну першими заручниками отрути стали старшокласники. Торік у Тернополі від неї вже померли двоє учнів шкіл.

У Львові ситуація не ліпша. Журналісти «Таємниць Ратуші» провели анонімне опитування серед старшокласників однієї зі шкіл міста, аби дізнатися, до якої міри учні поінформовані про склад, місця збуту та дію наркотику.  У підсумку з’ясувалось, що кожен другий учень насвай називає легким наркотиком, котрий хоча б один раз пробували його товариші.

Купити насвай можна на львівських ринках, зокрема, у деяких продавців спецій та приправ на Привокзальному ринку. Утім, треба знати особливий пароль, бо до незнайомців там ставляться із недовірою.

«Підходиш і показуєш вказівний палець. Даєш гроші, потім кажеш, що треба. Сума обов’язково має бути без здачі», ­– пояснило журналістам анонімне джерело.

Зі слів школярів, насвай на базарах продають лише постійним клієнтам. А далі мережа розгалужується на школи. «У мене знайомі тим захоплюються в 32-й школі. Вони їздять щоп’ятниці на ринок закуплятись», – розповів один з учнів.

Як зберегти життя школярам, львівські поліціянти наразі не знають, оскільки  речовину в Україні не кваліфікують як наркотик.  Народні депутати у Верховній Раді два роки тому успішно провалили законопроект щодо заборони продажу  чорно-зеленого азіатського зілля. То ж торговці насваєм й надалі вільно можуть займатись його розповсюдженням.

Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2016/04/26/na_lvivskyh_rynkah_pidlitkam_vilno_prodayut_sumish_nasvayu__rozsliduvannya_694012

«  Лютий 2021  »